Diyarbakır'da, terör örgütü PKK/KCK'ya karşı yürütülen soruşturma dahilinde gözaltına alınan 12 şüpheliden, aralarında doktorların da yer aldığı 7'si tutuklandı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca terör örgütü PKK/KCK'ya karşı devam ettirilen soruşturma dahilinde gözaltına alınan ve içlerinde eski Diyarbakır Tabip Odası başkanları Dr. Selçuk Mızraklı ve Dr. Şemsettin Koç'un da yer aldığı 12 kişinin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Şüphelilerden 3'ü emniyetteki işlemlerinden sonra serbest bırakılırken, 9'u ise adliyeye çıkarıldı.

Savcılık sorgularının tamamlanmasından sonra tutuklama istemiyle nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen şüphelilerden, aralarında Mızraklı ve Koç'un da bulunduğu 7 kişi "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan tutuklanırken, 2 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

MEHMETÇİK DAĞDA GEÇİT VERMİYOR

3. Piyade Tümen Komutanlığı idaresinde, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü özel harekat ekipleri tarafından 10 Temmuz 2017'de Yüksekova ilçesi, Buzul Dağları kuzeyi, Cilo Dağı, Urşe Yaylası-Cafer Gediği-Meydanı Belek bölgesinde düzenlenen terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonun 7 gün devam ettiği açıklandı.

PKK'YA GEÇİT YOK


İl Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Operasyonda yer alan polis özel harekat ve jandarma özel harekat timleri 3468 rakımlı tepeyi üs bölgesi olarak kurmuşlardır. Bu tepe bugüne dek Türkiye'de üs bölgesi teşkil edilen en yüksek rakımlı tepe olmuştur"