İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Hakikaten bu ülke inşallah 21. yüzyılda etrafımızdaki coğrafyanın ve dünyanın parıldayan yıldızı olacaktır. Biz buna inanıyoruz. Çok badireler atlattık. Allah'a şükürler olsun ki bugün dimdik ayaktayız. Güçlüyüz ve kuvvetliyiz." ifadelerini kullandı.

Soylu, beraberinde Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Van Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Salih Karataş, 3. Piyade Tümen Komutanı Tuğgeneral Metin Tokel, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, Yüksekova Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı ile Yüksekova 3. Tümen Komutanlığı'nda bayram namazını kıldı, kurban kestirdi.

Güvenlik kuvvetleri, vatandaşlar ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bayramlaşan Soylu, yaptığı konuşmada, Yüksekova'da bayram namazı kılıp, kurban kesmenin ve vatandaşlarla bir araya gelmenin kendisi için çok anlamlı olduğunu kaydetti.

Öte yandan Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli'de bayramı Şırnak'ta geçiriyor.


Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, bin 990 rakımlı Namazdağı Üs Bölgesi'nde, terörle mücadele operasyonları çerçevesinde Fırtına obüsleriyle yapılan top atışlarını takip etti.

Şırnak'ta askeri birliklerdeki incelemelerine devam eden Canikli, Görmeç Üs Bölgesi'nde Mehmetçik'le bayramlaştı.
Bakan Canikli, buradan askeri helikopterle Namazdağı Üs Bölgesi'ne geçti. Bin 990 rakımlı üs bölgesinde tören kıtasını selamlayan, anı defterini imzalayan Canikli, yetkililerden faaliyetlere dair bilgi aldı.Daha sonra üs bölgesindeki Fırtına obüsleri ile Yassı Dağ (Ciraf) bölgesine terörle mücadele operasyonları kapsamında yapılan top atışlarını takip eden Bakan Canikli, burada görevli Mehmetçik'le de bayramlaştı.