MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli sosyal medya hesabı Twitter'dan Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4’üncü sınıf öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun öldürülmesi davasına dair yaptığı paylaşımda, "Evladım Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu şehit eden katillerle alakalı iki senedir devam eden davanın sonuçlanması mutluluk vericidir. Katil ağırlaştırılmış müebbet ceza almış, bir nebze de olsa adalet yerini bulmuştur. Karar Fırat'ı geri getirmeyecek olsa da, yüreklere su serpilmiştir. Dava arkadaşlarının birbirine saygılı, müşfik, muhabbet dolu olması olması gereken bir görevdir. Asılsız isnat, itham ve iftira davaya yakışmaz. Sosyal medyayı silah gibi kullanarak bir davaya baş koymuş kişilerin birbirine çamur atması kabul edilemez bir durumdur. Sosyal medyanın köhnelerinde, dipsiz derinliklerinde ne davaya şekil verilir, ne de bir hak savunulur" ifadelerini kullandı.


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli sosyal medya hesabı Twitter üzerinden gündeme dair paylaştığı mesajlar şöyle: "İki türlü dava mevcuttur: Bunlardan birisi hukukidir, yargısaldır. Diğeri ise yüksek bir ülküye adanmanın mükafatı ve muazzez halidir. Söylemeliyim ki, evladım Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu şehit eden katillerle alakalı iki senedir devam eden davanın sonuçlanması memnuniyet vericidir. Katil ağırlaştırılmış müebbet ceza almış, bir nebze de olsa adalet yerini bulmuştur. Fırat geri gelmeyecek olsa da, yüreklere su serpilmiştir. Adalet bir hakkın haklısına gecikmeksizin iadesidir.

ASILSIZ İSNAT, İTHAM VE İFTİRA DAVAYA SIĞMAZ

Şehidimiz huzurla yatsın, geride bıraktığı dava arkadaşları hakkını savunacaklardır. Dava arkadaşlığı sorumluluk gerektirir, vefa gerektirir, fedakarlık gerektirir, hepsini geçtik sabır ve iyi niyetli olmayı gerektirir. Ülküdaşlık hukuku çiğnenmeyecek, çiğnetilmesine göz yumulmayacak büyük, tarihi ve kutlu bir bağdır. Bu bağ kırılmaz, kopmaz, koparılamaz. Dava arkadaşlarının birbirine saygılı, müşfik, muhabbet dolu olması kaçınılmaz bir görevdir. Asılsız isnat, itham ve iftira davaya sığmaz.