Türk milletinin, terörle yıldırılmak ve korkutulmak istendiğini aktran Bahçeli, şunları söyledi:

"Terörizm, her türlü kirli araç ve kan içici vandalların acımasızca kullanılarak yıkım, yok oluş, parçalanma, bölünme hedeflerine hizmet eden bir insanlık suçudur. Şiddet, şekavet ve hain saldırılar terör örgütlerinin araç ve yöntemleridir. Türkiye zorlu, yıpratıcı, sosyal ve ekonomik maliyeti oldukça fazla olan terörle mücadele sürecinin bütün boyutlarını her haliyle yaşamaktadır. Verilen kayıplar, ödenen bedeller, katlanılan badireler, çekilen çileler gün be gün fazlalaşmakta, yaygınlık kazanmaktadır. Türk milleti terörle yıldırılmak, terörle korkutulmak, kanlı eylemlerle susturulmak istenmektedir. Tehlike yakın ve ciddidir. Karşımızdaki tehdit milli bekayı hedef seçmektedir. FETÖ, PKK, YPG, IŞİD, DHKP-C aynı hain hedefe odaklanmış, aynı karanlık cepheye sürülmüş, adları farklı farklı olan Türk ve Türkiye düşmanlarıdır. Bu hain örgütlerin birinin bıraktığı yerden bir diğeri kanlı vardiyaya girmekte; milletimize, milli değer ve insani emanetlerimize kast etmektedir"


"TERÖR ÖRGÜTÜ PKK'NIN BEBEK VE ÇOCUK KATİLİ OLDUĞU BİR KEZ DAHA BELGELENMİŞTİR"


Trabzon'un Maçka İlçesi'nde, 15 yaşındaki Eren Bülbül'ün güvenlik ekipleriyle PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada hayatını kaybetmesine değinen Bahçeli, şunları söyledi: "Terörizm bugün vatanın her yerine sıçramış haldedir. Zalim ve hayasız pusu her yere sirayet etmiştir. En son Trabzon Maçka'da yapılan terör saldırısı her haliyle ibret vericidir. Hainler bir Astsubayımızı şehit etmekle kalmamışlar, henüz 15 yaşında bulunan Eren Bülbül evladımızı hayattan koparmışlardır. 10 Ağustos günü Bingöl'ün Genç ilçesinde bir Uzman Çavuşumuzun, 12 Ağustos günü Batman'ın Sason ilçesinde bir Uzman Çavuşumuzla beraber bir Uzman Onbaşımızın şehit düşmesi elbette milli vicdanı kanatmış ve kahretmiştir. Çanakkale'de emperyalizme meydan okuyan 15'lilerin bu zamandaki ismi olan Eren Bülbül'ün yiğitçe ve 80 milyona mal olan onurluca mücadelesi asla anılardan silinmeyecektir. Terör örgütü PKK'nın bebek ve çocuk katili olduğu bir kez daha belgelenmiş, yeniden tescillenmiştir"

"BİR GECE KANDİL'DE GÖRÜNMENİN VAKTİ GELMİŞTİR"


MHP Lideri Bahçeli, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Unutulmamalıdır ki, Eren'in dökülen kanı, Mehmetlerimizin gök kubbede çınlayan yiğitlikleri namert ve aşağılık teröristleri eninde sonunda boğacaktır. Bir Eren'in bütün terör örgütlerine meydan okuyan bir şeref abidesi, cesaret nişanesi olduğunu herkes görecek ve öğrenecektir. Artık üretecek bahane yoktur. Vatan evlatlarını şehit eden katiller, elebaşları saklandıkları mağara inlerinden, girdikleri karanlık dehelizlerden çıkarılarak ya adalete teslim ya da bu mümkün olmuyorsa tenkil edilmelidirler. Türk devleti muhtemel yeni saldırıları beklemek yerine aktif bir biçimde, ön alarak hainleri kaynağında yok etmelidir. Bir gece Kandil'de görünmenin, bir sabah sınır ötesindeki diğer husumet yuvalarının başına ateş topu gibi düşmenin vakti gelmiştir. Bunu yapacak güç ve dirayet Türkiye Cumhuriyeti'nde vardır. Bunu başaracak azim, iman ve inanç Türk milletinde fazlasıyla mevcuttur"