İlçenin Tekkeköy ve Kabaağaç mahallelerindeki ormanlık bölgede çıkan yangın rüzgarın da etkisiyle yaklaşık 100 hektarlık alana taştı. Yangın sebebiyle bölgedeki iki mahalle boşaltıldı. Yangına havadan 3 yangın söndürme helikopteri ile 2 yangın söndürme uçağıyla müdahale ediliyor. Karadan ise 20 arazöz,  farklı vilayetlerden gelen itfaiye ekipleriyle ve çok sayıda orman işçisi söndürme çalışmalarında yer alıyor.

 
Denizli Orman Bölge Müdürü Mustafa Korucu, verdiği demeçte, öğleden sonra yapılan ihbar üzerine ekiplerin bölgeye gönderildiğini aktararak, "İlk önce vatandaşların can güvenliğini temin ederek Tekkeköy ve Kabaağaç mahallesinde önlem olarak mahalleyi boşalttık. Şu sırada rüzgar çok şiddetli esiyor, zaman zaman tehlike oluşturuyor. Yangına 3 helikopter ve 2 uçak müdahale ediyoruz. Karadan da 20 arazöz çalışmalara katılıyor. Çok sayıda orman işçisi yangını kontrol altına almak için çalışıyor. Yaklaşık 100 hektarlık alanda yangın etkili oluyor." dedi.

İZMİR'DE DE YAŞANMIŞTI

İzmir Menderes'te makilik bölgede çıkan yangın, rüzgarın etkisiyle ormanlık alana yöneldi. Orman Bölge Müdürlüğü alevlere müdahale edildiğini açıkladı. Genel Müdür İsmail Üzmez'de yangının son hali hakkında bilgi verdi.

İzmir'in Menderes ilçesinde makilik bölgede çıkan yangın, rüzgarın etkisiyle ormanlık alana sıçradı.

Şaşal Mahallesi civarında orman ve makilik arazide çıkan yangın, çevredeki ormanlık alana yayıldı. Yangının büyümesi sonrasında çevre ilçelerle Aydın ve Balıkesir'den de kara ve hava birimleri alana gönderildi.

Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı 6 helikopter, 4 uçak ve 50 arazözün dışında çevre belediyelerden birimlerle yangına müdahale ediliyor.

500 HEKTAR KÜL OLDU

İzmir'deki yangına dair Orman Genel Müdürü İsmail Üzmez bir açıklama yaptı. Üzmez, "Yangından son durum, şu anda iyiye doğru gidiyor, zannediyorum, 500 hektarın üzerinde bir alan zarar gördü. 2-3 nokta kaldı" ifadesini kullandı.