Konya' nın merkezde yer alan Meram ilçesinde, eli kanlı terör örgütü DEAŞ' a dönük yapılan harekatta, 5 terörist etkisiz hale getirildi. Edinilen bilgiler göre, terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyon yapan polis ekipleri, kent merkezinde belirlenen adreslere baskın yaptı. 

OPERASYONDA 4 POLİSİMİZ HAFİF ŞEKİLDE YARALANDI

Operasyonda, Meram ilçesi Dörttokka Caddesi' ndeki bir evde polis ekiplerimiz ile teröristler arasında çatışma çıktı. Takviye kuvvet gönderilen bölgedeki operasyonda 5 terörist etkisiz hale getirildi. Çatışmada, 4 polis memuru hafif şekilde yaralandı. Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan yaralı polislerimiz, tedavilerinden sonra taburcu edildi. Polislerden birinin kaskına mermi isabet ettiği belirtildi.

ŞÜPHELİ 8 KİŞİ GÖZALITNA ALINDI

Polisin, operasyon bağlamında 11 farklı adrese yaptığı  eş zamanlı baskınlarda 8 şüpheliyi gözaltına aldığı bildirildi. Şüpheliler, Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildi. Konya Valisi Yakup Canbolat, Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan ve İl Emniyet Müdürü Şükrü Yaman da çatışmanın yaşandığı eve gelerek inceleme yaptı. Emniyet Müdürü Yaman, telsizden operasyona katılan polislere teşekkür ederek, "Operasyonda görev alan tüm silah arkadaşlarıma geçmiş olsun diyor, tebrik ediyor, alınlarından öpüyorum. Allah devletimizi, milletimizi her türlü musibetten korusun. Ayrıca yaralı arkadaşlarımıza da acil şifalar diliyorum" ifadelerinde bulundu.