FETÖ'nün 15 Temmuz darbe kalkışması esnasında Tuzla'daki TEM Otoyolu Orhanlı gişelerinde vurularak bir kolunu yitirdi.

15 Temmuz gecesi ateş hattına gidip orada bulunan insanlara destek verme kararı aldığını ve gişelerin altına ulaştığını belirten Civan, şunları söyledi:


"BİR KURŞUN OMZUMA GELDİ"


"Darbe girişiminde bulunan askerleri görünce yine onları uyarmak, uyandırmak için kardeş kanı akmaması adına o cesaretle iki elim havada üzerilerine doğru 'Durun yapmayın, silahlarınızı bırakın, hepimiz kardeşiz' diye bağırarak koşarak gidiyordum. Onları ikaz etmeme rağmen onların bana vermiş olduğu yalnızca 1 adet kurşun, sol omzuma gelen, diğer elime de yine bir adet kurşun ya da şarapnel parçasıydı."

"BİR DE BAKTIM Kİ SOL KOLUM SARKIYOR"


O sırada kulağında, hayatında duymadığı şiddette bir çınlama duyduğunu, bunun üzerine eğildiğini ve sol kolunun elektrik çarpmış gibi olduğunu aktaran Civan, "Sağ elimi gördükten sonra sol tarafıma doğru toparlanmak istedim ama sol kolumu kaldırmak istediğim esnada sol kolumda bir ağırlık mevcuttu. Bir de baktım ki sol kolum sarkıyor. Adeta bir deri, bir et parçası tutuyordu sol kolumu ve yaralı olan sağ elimle sol kolumu tutarak gelmiş olduğum yere, araçların arkasına koşarak ulaştım." şeklinde ifade etti.

"KOLUMU KAYBETTİM AMA VATANIMI KAYBETMEDİM"


Ameliyatın ardından uyandığında başucunda yeğeninin beklediğini, ona sorular sorduğunu belirten Civan, " 'Ne oldu, bitti mi?' diyordum. Yeğenim şaşırmıştı, 'ne bitti mi?' diyordu bana. Sandı ki ben ameliyatımın bitip bitmediğini soruyorum. 'Hayır' dedim 'olaylar bitti mi, vatan selamette mi?' diye soruyordum. O da 'bitti dayı bitti' deyince 'elhamdülillah, elhamdülillah ben kolumu kaybettim ama vatanımı kaybetmedim elhamdülillah' diyordum."

"TİYATRO DİYENLERİ ALLAH'A HAVALE EDİYORUZ"


"Ancak bu vakaya bugün tutup tiyatro, senaryo diyenleri de bizler Allah'a bırakıyoruz. Haklarımızı, o akıttığımız kanlarımızı helal etmiyoruz. Hiçbir kardeşimin de helal ettiğini düşünmüyorum." dedi.