Yeter ki bir Müslüman'a, bir Türk'e hakaret haberi olsun; Cumhuriyet gazetesi hemen atlayıp en önde yer alıyor.

Myanmar'da Yoga delisi Budistler ve Myanmar askerleri tarafından katliama uğrayan, kalanları da tecavüze uğrayan Arakanlılar, gördükleri zulüm yetmezmiş gibi bir de Cumhuriyet gibi lağım çukuru medya tarafından yerin dibine sokuluyor.

CUMHURİYET'TEN İĞRENÇ BAŞLIK: KİM BU KADINA TECAVÜZ ETMEK İSTER


Türkiye'de en ufak bir cümleyi/olayı büyütüp ortalığı ayağa kaldıran; "Nerede kadın hakları, kadınlar dışlanamaz, yaşam tarzına müdahale" naraları atar gibi haber üstüne haber patlatanların gazetesi, Arakan'da tecavüze uğradığnı söyleyen kadınlar için şu iğrenç başlığı atabiliyor: "Kim bu kadına tecavüz etmek ister?"

Hani 'kadın beyanı' esastı? Hani tecavüzcünün sözleri değil, mağdurun feryadı kabul edilmeliydi? Gazeteciliği geçtik, insan onuruna da mı saygınız yok.

ATATÜRK'ÜN GAZETESİ, KADINA BÖYLE Mİ YAKLAŞIR?


Her fırsatta Atatürk'ün, Cumhuriyet'in gazetesi olduğunu öne süren bu küpür parçası, bir kadını, sırf Müslüman kimliğinden ötürü aşağılarken tecavüzcü albayın sözcülüğünü yaptığını fark etmiyor mu sanıyorsunuz.. Atatürk'ü her konuda örnek aldığını iddia eden bu lağım çukurları, Atatürk'ün kadına saygı kültüründen çok uzakta.

Cumhuriyet'in haber dilindeki iğrençlik