Türkiye Cumhuriyeti' nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan  ile Başbakan Binali Yıldırım programlarında olmayan sürpriz bir görüşme ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi' nde bir araya geldi.

GÜNDEM KABİNE
Reis- i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ile saat 12:00' de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi' nde buluma gerçekleştirdi. 

KABİNE DEĞİŞİYOR

Devletin zirvesinin bu sürpriz görüşmesinin nedeninin ise uzun zamandır Ankara kulislerinde konuşulan kabine değişikliği olduğu gelen haberler arasında. 

Geçtiğimiz aylarda Türkiye Cumhuriyeti' nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan' ın kabinede revize yapacağı iddiaları kulislere yansımıştı.

KAÇ BAKANLIK DEĞİŞECEK

Bakanların yüz seksen günlük çalışma planlarına başlamadan önce mini bir kabine revizyonunun gerçekleştirileceği ve bürokrasideki değişim beklentisiyle oluşan tıkanıklığın da bu şekilde aşılacağı dile getiriliyordu.  Türkiye Cumhuriyeti' nin Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan Kabinede, en fazla 3- 5 bakan görevden alınacağı veya görev değişikliği yaşanacağı, ekonomi bakanları arasında da ahenk içinde bir çalışma ortamının sağlanması hedeflendiği öne sürülmüştü. Yapılacak olan değişikliklerin, Başbakan Yardımcıları ve iki icracı bakanlıkla sınırlı kalacağı ifade ediliyordu.