Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan, ilk olarak Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani ile Katar Emirlik Divanı'nda baş başa ve heyetler içi görüşmeden sonra onuruna verilecek öğle yemeğine katılması bekleniyor.

Daha sonra cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar Emiri Al Sani'nin babası Emir Şeyh Hamad bin Khalifa Al Thani ile Al Wajbah Sarayı'nda görüşmesi bekleniyor. Temasları ardından Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'ye dönmesi bekleniyor.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Körfez ülkelerini kapsayan ziyaretinin ilk durağı olan Cidde'de bazı temaslarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "TUR" ile Türkiye saati ile 13.40'ta Suudi Arabistan'a gitmişti.

KRAL SELMAN KARŞILADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cidde Kral Abdülaziz Uluslararası Havalimanı Kraliyet Terminali'nde, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz tarafından karşılamıştı.

KİMLER EŞLİK EDİYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan da Cidde'ye gitmişti.

KRAL İLE ÖĞLE YEMEĞİ

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz ile öğle yemeği yiyecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, heyetlerarası görüşmenden sonra Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ı kabul etmişti.

İKİNCİ DURAK KUVEYT

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan'daki temaslarının ardından Kuveyt'e geçecek.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,Amerika Birleşik Devletlerinin YPG üzerinden oluşturduğu algıya sert çıkmıştı.