Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yarın saat 22:00’da Lotte New York Palace Oteli'nde ABD Başkanı Trump ile ikili olarak bir görüşme yapacak.

TRUMP İLE YEMEKTE SOHBET

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Kurul Salonu'nda, BM 72. Genel Kurulu Genel Görüşmeleri Açılışı'nda bulunarak, Genel Kurul’da konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Genel Kurul’da konuşma yapmadan önce, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'in ev sahipliğini yaptığı ve heyet başkanlarının katıldığı öğle yemeğinde bulundu.

Cumhurbaşkanlığı'nın resmi Twitter hesabından paylaşılan bilgiye göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Sekreteri Guterres tarafından heyet üyeleri onuruna verilen yemeğe katıldı.

Cumhurbaşkanlığı Twitter hesabından, Erdoğan'ın düzenlenen yemek programında ABD Başkanı Trump ile beraber yanyana samimi bir fotoğrafı paylaşıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Trump yemek esnasında sohbet ettiler.

TÜRK EVİ BİNASI’NIN TEMELİNİ ATTI

Diğer yandan, geçtiğimiz günlerde Birleşmiş Milletler'de gerekli temaslarda bulunmak amacı ile ABD'de New York'a giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Türkiye'nin New York Başkonsolosluğu'nun yeni yerinin de bulunacağı Türk Evi Binası'nın temelini atmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Evi Binası için yazdığı mektubu bir fanusun içine alarak binanın temeline koydu.