Reis-i Cumhur Erdoğan, "Katar sorununda körfez ülkelerin talepleri hiçbir şartta kabul edilebilir değil. Fakat Katar'ın istemesi durumunda Türk askeri üssünü kapatabiliriz." dedi.


"PUTİN'LE ÇATIŞMASIZ BÖLGELERİ KONUŞACAĞIZ"


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye'de yaşananlara da değindi ve şunları ifadeleri kullandı:

"YPG'ye aktarılan silahların toplancağına inanmak olasılıksız. YPG'den tehdit gelirse ÖSO ile birlikte operasyon yaparız. Putin'le çatışmasızlık bölgelerini değerlendireceğiz."

"BARZANİ YÖNETİMİ PİŞMAN OLACAK"


Cumhurbaşkanı, Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi'nin aldığı bağımsızlık referandumu kararı ile de alaklı da konuştu ve "Referandum kararı doğru değil. Pişman olacaklar" dedi.

ADALET YÜRÜYÜŞÜ


Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında Kemal Kılıçdaroğlu'nun Adalet Yürüyüşü'ne de vurgu yaparak "Maltepe'de bir mitingle noktalayacaklarını dile getiriyorlar. En küçük bir hukuksuzluk durumunda müdahale edilir" yorumunda bulundu.

"ALMAN HÜKÜMETİ SUÇA TEŞVİKTE BULUNUYOR"


Cumhurbaşkanı Erdoğan, yalnızca bununla yetinilmediğini vurgulayarak, "Almanya'da başbakanlık önünde açılan bir pankart var. Bu pankartın arkasında bir araç. 'Bu aracı kazanmak istiyorsanız. Bu diktatörleri öldürün.' Kimdir o diktatörler: 'Erdoğan, Putin ve Suudi Arabistan Kralı Selman' Bunlar orada açılırken Alman polisi de o alanda. Alman polisinin gözlerinin önünde böyle bir suça teşvik, şiddete teşvik yapılıyor. Buna ne yazık ki Alman makamları ses etmiyor. Böyle bir şeyi demokrasi ile ilişkilendirmiyoruz" dedi.