Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi'nde gerçekleşen Diyanet İşleri Başkanlığı Doğu ve Güneydoğu Öğrencileri Yaz Etkinliği kapanış programına katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan burada yaptığı açıklamalarda '7 Haziran seçimlerinde biraz başarı sagladılar, hemen sonra sokaklara çağırdılar ve 53 kişinin ölmesine sebeb oldular.

Hani siz Kürtlerin temsilcisiydiniz? Ne iş bu? Şu anda bizim hükümetimizde, partimizde Kürt kardeşlerimiz var. Az önce size hitap eden Bekir Bozdağ Bey Kürttür.

Aynı şekilde Başbakan Yardımcımız Mehmet Şimşek Bey Kürttür. Benim genel başkan yardımcım Mehdi Eker Bey Kürttür. Bizim böyle bir sorunumuz yok. Üstünlük Kürtlük ile Türklük ile olamaz, kim Allah'a daha yakın ise odur üst.' açıklamalarında bulundu.

"DİYANETİN BU KONUDA ÇOK EKSİĞİ VAR"

İmam Hatip'e tahammül edemediler. Farklı bir nesil gelir endişesi taşımışlar. Sırf bunun için eğitim sistemi alt üst yapıldı. Diğer liselerin mezunlarına sözüm olmadı. Kaliteyi oralarda da arayacağız tabikide. FETÖ işte bu zaafı kullanarak ülkemizin başına bela oldu.

Diyanet İşleri Başkanlığımızın bu konuda çok eksiği var. Defalarca bu ikazı yaptık. Özellikle Doğu ve Güneydoğu'daki çalışmalarda çok ama çok geç kalmıştır.