Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Körfez gezisi öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Buradaki soru cevap bölümünde,Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Almanya ile ilişkiler soruldu. Almanya'nın Türkiye'ye karşı faaliyetler yürüttüğünü ve Türkiye'nin de önlem alacağını belirten Erdoğan, ''Alman şirketlerine yönelik bir operasyon da yok, herhangi bir soruşturma da yok.'' diye açıklama gerçekleştirdi.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,Amerika Birleşik Devletlerinin YPG üzerinden oluşturduğu algıya sert çıktı.

REİS-İ CUMHUR AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİNE SERT ÇIKTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Körfez turu öncesi Atatürk Havalimanı'nda basın mensuplarının, sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, terör örgütü YPG'nin isim değiştirmesine yönelik soruya, "Ha Ali, ha Veli. Değişen bir şey yoktur bizim için. Biz neyin ne olduğunu gayet iyi biliyoruz. Her ikisi de aynı. Bunların nerede nasıl cirit attığı ortada. Aslolan tabelayı değiştirmek değil, içeride ne var budur.

Bunları zaten istihbaratı ile takip eden Türkiye var. Kollarındaki kokartlarla terör örgütünün kokartını taşıyanları da biliyoruz. Dostlar birbirini aldatmamalı." cevabını verdi.