Haber365'in edindiği bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Trump'la yaptığı telefon görüşmesinde, ABD tarafından gözaltına alınan Türk vatandaşların durumunu sorduğu ortaya çıktı.

Donald Trump'ın ise konuyla ilgili bilgisinin olmadığını ancak bizzat ilgileneceğini söyledi.

NE OLMUŞTU?

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD Başkanı Trump'ı ziyareti sırasında, Beyaz Saray'ın önüne gelen terör örgütü PKK sempatizanı protestocular, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı koruyan ve onu desteklemek için orada hazır bulunan Türk vatandaşları kışkırtmıştı. Kışkırtmanın hemen akabinde tekme ve yumruklarla orada hazır bulunan Türk vatandaşlarına saldırmışlardı.

Bu provokasyona  seyircisiz kalmayan Türk vatandaşlar da kendini korumak için provokatörlere karşılık vermişti. 

PKK YANDAŞLARI BARIŞÇILMIŞ (!)

Verilen bu karşılığın ardından ABD yönetimi PKK'lı teröristleri 'barışçıl göstericiler' olarak tanımlayarak, 12 Türk vatandaşını gözaltına aldı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN SERT TEPKİ

Bu durumun hukuka aykırı olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "bunun siyasi ve hukuki mücadelesini vereceğiz." dedi.

Durumun akıbeti merakla beklenirken terör sempatizanı olan göstericileri 'melek' ilan eden ABD'nin, Türk vatandaşları hakkında tutuklama kararı çıkartması, ABD adına utanç verici kararlardan birisi olarak hafızalara yerleşti.

Kaynak: Haber365