Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Kurul Salonu'nda, BM 72. Genel Kurulu Genel Görüşmeleri Açılışı'nda bulunarak, Genel Kurul’da konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Genel Kurul’da konuşma yapmadan önce, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'in ev sahipliğini yaptığı ve heyet başkanlarının katıldığı öğle yemeğinde bulundu.

TRUMP’LA YANYANA

Cumhurbaşkanlığı'nın resmi Twitter hesabından paylaşılan bilgiye göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Sekreteri Guterres tarafından heyet üyeleri onuruna verilen yemeğe katıldı.

Cumhurbaşkanlığı Twitter hesabından, Erdoğan'ın düzenlenen yemek programında ABD Başkanı Trump ile beraber yanyana samimi bir fotoğrafı paylaşıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Trump yemek esnasında sohbet ettiler.

GÖRÜŞME 21 EYLÜL'DE

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Herbert Raymond McMaster, Beyaz Saray'daki basın bildirisinde, 72'nci Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu görüşmeleri ve Trump'ın programını açıklamıştı.

McMaster, ABD Başkanı Trump'ın 21 Eylül tarihinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşeceğini belirtmişti.

Diğer yandan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ve eşi Melania Trump'ın ev sahipliğini yaptıkları resepsiyona katıldılar.

Trump’ın resepsiyonuna katıldıktan sonra, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, otele döndüklerinde orada bulunan Türk vatandaşlarla ilgilendiler. Erdoğan çifti Türk vatandaşlarla sohbet ederek onlarla fotoğraf çektirdi.