Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "TUR" ile Türkiye saati ile 13.40'ta Suudi Arabistan'a gitti.

KRAL SELMAN KARŞILADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cidde Kral Abdülaziz Uluslararası Havalimanı Kraliyet Terminali'nde, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz tarafından karşılandı.

KİMLER EŞLİK EDİYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan da Cidde'ye gitti.

KRAL İLE ÖĞLE YEMEĞİ

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz ile öğle yemeği yiyecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, heyetlerarası görüşmenden sonra Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ı kabul edecek.

İKİNCİ DURAK KUVEYT

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan'daki temaslarının ardından Kuveyt'e geçecek.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,Amerika Birleşik Devletlerinin YPG üzerinden oluşturduğu algıya sert çıktı.

REİS-İ CUMHUR AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİNE SERT ÇIKTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Körfez turu öncesi Atatürk Havalimanı'nda basın mensuplarının, sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, terör örgütü YPG'nin isim değiştirmesine yönelik soruya, "Ha Ali, ha Veli. Değişen bir şey yoktur bizim için. Biz neyin ne olduğunu gayet iyi biliyoruz. Her ikisi de aynı. Bunların nerede nasıl cirit attığı ortada. Aslolan tabelayı değiştirmek değil, içeride ne var budur.

Bunları zaten istihbaratı ile takip eden Türkiye var. Kollarındaki kokartlarla terör örgütünün kokartını taşıyanları da biliyoruz. Dostlar birbirini aldatmamalı." cevabını verdi.