O dönem ekonomik ilişkilerimizi sürdüren Zafer Çağlayan'dır. Hükümetimizin adına adımlarımızı atmıştır. Tamamen şu an atılan bu adımlar siyasi. Amerika tabii bu konuyu gözden geçirmesi gerekli. Bu işlerin arkasından çok pis kokular gelmekte.

Rıza Zarrab olayı da öyle, Halk Bankamızın yöneticisi Hakan Bey'le ilgili konu da öyle. Washington'da Büyükelçiliğimiz önünde PKK'lıların bize saldırıyor havasına girip, ABD güvenlik güçlerinin herhangi bir önlem almaması da işte bu pis kokuların bir ifadesi. Benim korumalarım hakkında soruşturma açılıyor. Olay günü orada olmayan koruma hakkında da soruşturma başlatılmış durumda.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kazakistan ziyaretinden önce Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, ‘Kazakistan'la birlikte yürüttüğümüz işbirliğinin daha da güçlenmesine yönelik görüşmler yapacağız. Bu doğrultuda gerçekleştireceğimiz ziyarette çeşitli imzalar atacağız.

İslam İşbirliği Teşkilatı 1. Bilim ve Teknoloji Zirvesi'ne de katılmayı düşünüyoruz. Kazakistan'da gerek ikili ilişkilerimizi gerekse önemli bölgesel konular hakkında kararlar alacağız. Arakan'da yaşanan katliamın son bulması için ciddi bir çalışma içerisindeyiz. Bu konuda 20 farklı liderle görüşmeler düzenledim. Ülkemiz sayesinde bazı sonuçlar almaya başladık’ açıklamalarında bulundu.

ARAKAN'DA ÇADIR KAMPI KURULACAK 

‘TİKA 1000 tonluk yardım gerçekleştirdi. 10 bin tonluk yardımı hesaplıyoruz. Eğer Bangladeş yönetimi bölgede gerekli şartları sağlarsa orada çadır kampları kurmayı planlıyoruz.