Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan A News televizyonuna canlı yayınına katılarak güdeme dair soruları cevaplandırdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a AB ilişkileri ile ilgili şunları söyledi:

AB bize hep kapıyı kapatan taraf oldu. Hala bu kapı kapatmayı diretiyorlar. Biz şuan vize sorunu yaşıyoruz ve bu sorun hala devam ediyor. Bundan önce bize mülteciler ile ilgili verilmiş bir takım sözler var. Bunların hiçbirini yerine getirmediler. Bundan sonra bizim Avrupa Birliğine tahammülüz nasıl olacak bakalım? Birisi çıkıyor bir açıklama gerçekleştiriyor, Türkiye ile müzakereleri askıya alacağız diye. Bütün bu işler bizim AB’ye olan bakışımızı olumsuz yönde etkiliyor. Bundan sonra ilişkiler böyle devam ederse biz de kalkar kamuoyu araştırmamızı yaparız ve artık ona göre adımlar atmaya başlarız.

TÜRKİYE ARTIK KENDİ KADERİNİ TAYİN EDİYOR

Biz 54 sene boyunca Avrupa Birliği ile mi yaşadık? Avrupa Birliği bize destek verdi de biz o destekle mi ayakta durduk? Türkiye son 14-15 senedir bu yana 3 kat büyüdür. Onların desteği ile büyümedik biz. Türkiye artık kendi kaderini kendi tayin ediyor.

Avrupa Birliği artık dürüst olsun ikide bir hakaret etmeyi bıraksınlar. Artık şunu bilmeleri lazım Türkiye hakaret edersek bu karşılıksız kalmaz. Artık karşılarında böye bir Türkiye var bunu bilsinler.