CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Kandil'den desteklenen yürüyüşü ile başlayan bir süreç adım adım ilerliyor. Vatan hainliğinden 25 yıl ceza alan Enis Berberoğlu için yürüyen ve 9 Temmuz'da İstanbul'a varması planlanan bu yürüyüşün ucu açık bir provokasyon olduğu artık deşifre olmuş durumda.  

EŞ ZAMANLI OLARAK ELLERİ KANLI TERÖR ÖRGÜTLERİ PKK VE DEAŞ'IN SALDIRI BAŞLATMASI

Terör örgütü PKK' nın doğu ve güneydoğu' da önce AK Partili siyasetçileri şehit etmesi ardından işçilere saldırması bölgeyi yeniden karıştırmak isteyenlerin düğmeye bastığını gösterdi.

SURİYELİ PROVOKASYONU

Bilhassa büyük şehirlerde yalan haberler üzerinden Suriyelilere  linç  gerçekleştirmek isteyenler her türlü provokatif söylemler ile halkı galeyana getirmek adına ellerinden geleni yaptılar. 

YUNANİSTAN DA DEVREDE

İçeride üç ayaklı bir oyun sergilenirken Türkiye' nin bir ili kadar olan Yunanistan da oyunun bir parçası oldu. Türk gemisi Yunanistan hücum botları tarafından kurşunlandı.

YANLI BBC TOPLUMSAL HAREKET OLARAK AKTARIYOR

İstanbul' da sonlandırılacak sözde adalet yürüyüşü, İngiliz yayın kuruluşu BBC tarafından büyük bir toplum hareketi olarak lanse ettirilmeye çalışılıyor.

OLAYLARIN ORTASINDAKİ İNGİLİZ

2013 yılında çıkarılan Gezi Parkı olayları sırasında eylemcilerin arasına katılarak; alandan canlı yayınlar yapan İngiliz Mark Lowen da Adalet Yürüyüşü'ne katıldı.