CNN Türk ekranlarında büyük bir skandal bir olaya daha imza atılmış durumda. Spiker, Diyarbakır’ın Lice ilçesinde oluşan terör saldırısında ölen teröristi, "Bir kadın terörist şehit oldu." diye ifade ederek skandal bir cümle kurdu. Bu skandaldan sonra sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyümüş halde.

Malum medya Grubu geçtiğimiz dönemlerde kırmızı fülarlı kız lakablı kızı ekranlarına çıkarıp teröristleri masum gibi gösterip kirli algı operasyonlarına girişmişti. Masum diye gösterilen Kırmızı fülarlı kız Kobani'de YPG'ye katılmış ve çatışmada gebertilmişti.

Öte yandan PKK ile bağlantısı ortada olan Selahattin Demirtaş'ı saz çalan masum siyasetçi izlenimi vererek kendi akıllarınca legalize etmeye çalıştılar.

MALUM MEDYA BUNU HEP YAPIYOR

Geçtiğimiz günlerde Hürriyet'in basitce vize alınıp gidilebilecek ülkeleri sıraladığı foto haberde Kıbrıs Rum Kesimi'ne ait bilgiler verilirken kullanılan harita tam bir skandaldı..

Geçtiğimiz günlerde yayınlanmış olan haberde Hürriyet'in editörleri Kıbrıs'ın tümünü gösteren ve turuncuya boyanan haritayı Rum kesimi olarak gösterdi. Kıbrıs'ta şehitlerimizin kanıyla aldığımız toprakları masada elimizden almaya çalışan Rumlar tarafından hazırlanan haritayı göstermek tam bir skandaldı.

Kıbrıs'ta Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Güney Kıbrıs Rum Kesimi olarak iki ayrı devlet bulunuyor.