Kemal Kılıçdaroğlu 25 gün evvel Ankara Güvenpark’ta başlattığı Adalet Yürüyüşü’nün 3,5 kilometrelik son turunu 16:00’da Dragos’tan çıkarak başladı.

2 KM'DEN SONRA MOLA VERECEK


Kemal Kılıçdaroğlu’na 2 kilometrelik etabında CHP yöneticileri ve bazı partililer eşlik ediyor. 2 kilometrelik yürüyüşten sonra  kısa bir mola verilecek. CHP başkanı moladan sonra 1,5 kilometrelik son bölümünü ise tek başına yürüyecek.

SON 150 METRE MİTİNG ALANINDA YÜRÜYECEK


Kılıçdaroğlu’nun, yürüyüşün son 150 metresini ise miting bölgesinde kurulan platformda yapacağı ve toplam 432 kilometrelik Adalet Yürüyüşü’nün bu şekilde biteceği belirtildi.

MİTİNG ALANI DOLDU


Adalet mitingi için görev alan 3 bin araçla alana destekçi getirildi. CHP'nin gerçekleştirdiği bir mitingde ilk kez bu kadar kalabalığa ulaşıldı.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ


Alanda güvenlik önlemleri en üst düzeye yükseltildi.

İstanbul Valisi Vasip Şahin “Sayın Kılıçdaroğlu Cuma gününden beri vilayetimize giriş yapmaya başladı. Bugünde akşama doğru mitingleri gerçekleşecek. Miting ve yürüyüş güzergahı emniyetini sağlamak adına 15 bin polisimizi görevlendirdik. Burada güvenlik önlemlerini en üst düzeye çıkardık.

İnşallah en güzel biçimde bir miting yapılır gerçekleşir. Kazasız belasız milletimizin de katılanların da memnun olduğu bir faaliyet olarak sona erer" dedi.

KILIÇDAROĞLU'NU BEKLEME KONSERİ


CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu gelene dek Onur Akın "Bekle bizi İstanbul" şarkısıyla konsere başladı.