CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde başlatılan CHP eylemleri devam ediyor.

HEM FINDIK HEM ÜZÜM

Başta Kılıçdaroğlu başkanlığında Ankara'dan İstanbul'a yürüyüş yapan Cumhuriyet Halk Partisi, daha sonra 18 Eylül tarihinde Ordu'dan Giresun'a sözde fındık üreticilerine destek vermek amacı ile onlarca insanı galeyana getirerek eylem gerçekleştirmişti.

Fındık eyleminin ardından, Ana Muhalefet Partisi, bir defa daha Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde Manisa'da güya üzüm üreticilerine destek olmak için haklı topladı ve Üzüm Çalıştayı hazırladı.

KEMAL’DEN FINDIK AÇIKLAMASI

Daha evvel de iktidara geldiklerinde terörü 4 senede bitireceğini dile getiren CHP lideri, fındık konusunda istikrarı 2 yılda sağlayacağını kaydetti.

"HOLLANDA'YI ÖRNEK GÖSTERDİ"

Hollanda'yı örnek gösteren CHP lideri, "Size bir örnek vermek isterim. Hollanda'yı düşünün... Konya'dan küçük Hollanda. Senelik tarım ürünü ihracatı Türkiye'nin 5 katı. Fındığın var, her yerden talep var ama gidiyorsun üreticini ezdiriyorsun. Sömürtüyorsun. Hollanda kadar bile olamıyorsun. Biz alınterine değer veren, Bülent Ecevit'in geleneğinden gelen bir parti olarak çiftçiyi sömürtmeyeceğiz, alın terinin hakkını ona teslim edeceğiz. Kaynak: 'Fındık İçin Adalet Mitingi' başladı! Kılıçdaroğlu konuşuyor"