Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, partisinin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayının Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu olduğunu açıkladı.

Canpolat, CHP'nin herkesi kucaklayan anlayışının büyükşehir belediyesinde uygulanacağını dile getirerek, 'hayır' cephesinde buluşan CHP'nin belirleyeceği adaya 'evet' demesini talep etti.

"1994'TE BIRAKTIĞIMIZ İSTANBUL'U YENİDEN ALACAĞIZ"


CHP İstanbul İl Başkanı bunun dışında "Önümüzdeki dönem bütün bu yapıları kucaklayarak 1994'te bıraktığımız İstanbul'u tekrardan alacağımızı biliyorum." ifadelerini kullandı.

1994'TE SON BULAN TRAJEDİ


Esasında belediyecilik alanında CHP'ye karşı yapılan en büyük eleştiriler Canbolat'ın kastettiği "1994'te son bulan" belediye dönemine ait.

Zira bu dönemde yaşanan İSKİ skandalı, belediye ile işçiler arasındaki sorunlara bağlı olarak yaşanan çöp sorunu ve yaygın su kesintileri İstanbullular için hala güncelliğini koruyan büyük bir travmalar serisini oluşturuyor.

İstanbul 1994'e kurtulduğu bu yönetimin elbette geri gelmesini istemiyor. CHP zihniyeti ile yönetildiği dönemde çöp kokan sokaklardan geçilmeyen, suların akmadığı elektiriğin verilmediği bir İstanbul varken Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığı ile birlikte megakent bambaşka bir havaya bürünmüştü.