CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "adalet" sloganıyla Ankara'dan başlattığı yürüyüşü İstanbul'daki Maltepe miting bölgesinde bitirdi.

Ülke çapındaki tüm CHP'li belediyelerin kaldırdığı otobüslerle miting alanı hınca hınç dolduruldu.

CHP daha önce böyle bir kalabalıkla karşılaşmamıştı. CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu da bu kalabalığı göstermek isterken yanlışlıkla AK Parti'nin Yenikapı mitinglerinden birinin fotoğrafını paylaştı.

Aydoğdu, partililerin ikazıyla paylaşımını kısa sürede sildi.

CHP'li Erdoğdu, yanlışlıkla AK Parti mitingini paylaştı

YÜRÜYÜŞTEN NOTLAR

Kemal Kılıçdaroğlu 25 gün evvel Ankara Güvenpark’ta başlattığı Adalet Yürüyüşü’nün 3,5 kilometrelik son turunu 16:00’da Dragos’tan çıkarak başladı.

2 KM'DEN SONRA MOLA VERECEK


Kemal Kılıçdaroğlu’na 2 kilometrelik etabında CHP yöneticileri ve bazı partililer eşlik ediyor. 2 kilometrelik yürüyüşten sonra  kısa bir mola verilecek. CHP başkanı moladan sonra 1,5 kilometrelik son bölümünü ise tek başına yürüyecek.

SON 150 METRE MİTİNG ALANINDA YÜRÜYECEK


Kılıçdaroğlu’nun, yürüyüşün son 150 metresini ise miting bölgesinde kurulan platformda yapacağı ve toplam 432 kilometrelik Adalet Yürüyüşü’nün bu şekilde biteceği belirtildi.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ


Alanda güvenlik önlemleri en üst düzeye yükseltildi.

İstanbul Valisi Vasip Şahin “Sayın Kılıçdaroğlu Cuma gününden beri vilayetimize giriş yapmaya başladı. Bugünde akşama doğru mitingleri gerçekleşecek. Miting ve yürüyüş güzergahı emniyetini sağlamak adına 15 bin polisimizi görevlendirdik. Burada güvenlik önlemlerini en üst düzeye çıkardık.

İnşallah en güzel biçimde bir miting yapılır gerçekleşir. Kazasız belasız milletimizin de katılanların da memnun olduğu bir faaliyet olarak sona erer" dedi.

KILIÇDAROĞLU'NU BEKLEME KONSERİ