CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, idam tartışmalarına dair "Allah'ın verdiği canı Allah alır" diyerek idama karşı olduğunu vurgulayarak yine hainlere sahip çıktı.

15 Temmuz darbe kalkışmasının ardından Türk milletinin yüzde 80'i vatan hainleri için idam isterken yine bir çatlak ses HDP'yle sürekli yan yana siyaset yapan CHP'den çıktı.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, idama kesinlikle karşı olduklarını ve böyle bir şeyi desteklemeyeceklerini ifade etti.

REİS-İ CUMHUR İDAM SLOGANLARINA BU YANITI VERMİŞTİ

Ben size görüşümü aktardım. Parlamentoya gelir. Ben parlamentodan geçeceğini düşünüyorum. Bana geldiğinde ben hiç çekinmeden onaylarım. Çünkü 250 şehidimizin ve milletimizin ahı var. Hans ne der george ne der ben dinlemem. Ben Ayşe'ye, Fatma'ya, Mehmet'e Ahmet'e bakarım.

 KILIÇDAROĞLU'NA KONTROLLÜ DARBE TEPKİSİ

Bugün baktım (CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu) konuşuyor ve konuşurken de hala bu vakayı kontrollü bir darbe olarak belirtiyor. Kimseyi aldatmayalım, bu vakaya kontrollü darbe demek gerçekten bir nasipsizliktir, bu vakaya kontrollü darbe demek nasipsizliğin dışında vurdumduymazlıktır. Siz bu milleti ne zannediyorsunuz Nasıl kalkar da buna kontrollü darbe dersiniz. Siz yoksa bu sürecin hala böyle sürmesini mi istiyorsunuz. Kusura bakma, olağanüstü hal pazartesi günü Milli Güvenlik Kurulu gündemine gelecek, konuşacağız ve hükümetimize tavsiye kararını alacağız."

Kimse Pensilvanya'daki bu Feto'nun bütün kirli çamaşırlarını ortaya çıkarmaktan geri kalmasın. Ne biliyorsa aktarsın. İsmini söylemekten çekinmesin. Zira biz Müslümanlar olarak iki kişi konuşuyorsak üçüncüye hainlerin kim olduğunu anlatmalıyız, öğretmeliyiz ki herkes bilsin.

 BU MİLLETİ NASIL PARÇALADINIZ

Bu millete nasıl kıydınız, bu milleti nasıl parçaladınız Ey Feto, senin gideceğin yer var mı Bu milleti parçalamak için yapmadığın iş kaldı mı Çalmadığın kapı kaldı mı Şimdi Pensilvanya'da 400 dönüm yeri sana tahsis ettiler, oradan dünyayı idare ediyorsun. Kimse Pensilvanya'daki bu Feto'nun bütün kirli çamaşırlarını ortaya çıkarmaktan çekinmesin. Ne biliyorsa söylesin. Adını anmaktan çekinmesin. Çünkü biz Müslümanlar olarak iki kişi konuşuyorsak üçüncüye hainlerin kim olduğunu anlatmalıyız, öğretmeliyiz ki herkes bilsin.