Genel Kurulda CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun, Belediye Gelirleri Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifinin doğrudan gündeme alınması önerisi görüşüldü.

TANRIKULU'NUN RULOLU KANUN TEKLİFİ
Tanrıkulu, konuşma yapmak için, şimdiye dek verdiği kanun tekliflerinden hazırladığı ruloyu oturduğu yerden kürsüye kadar açarak geldi.

TBMM'nde Türk Milleti için kanun teklifi verilen bir ortamda bu tarz sululuklar ise görenleri kızdırdı. CHP her kanun teklifinde ya hayır diyerek ya da işi böyle sulandırarak kanunların geçmesini önlüyor ya da geciktiriyor.

YAPTIKLARI TEK ŞEY HAYIR DEMEK

Bugüne dek bu ülkede bir dikili taşları bile olmyan bu insanlar, icraat yapanlara da mani oluyor. Daha evvelde yapılan duble yolları, havalimanlarını, köprüleri eleştiren CHP zihniyeti, bu projeler tamamlandıktan sonra hiç utanıp sıkılmadan bu alanları kullanmıştı. Yaptıklarından hiç ders almadan halen aynı davranışları göstermeye devam ediyor. Vatandaşta bu tablo karşısında isyan etti. Olayla alakalı yorum yapan çoğu vatandaş "bunların tek bildiği şey hayır demek" ifadelerini kullandı. Biz bunların ne olduğunu biliyoruz diyen vatandaş gerekeni sandıkta yapacaklarını ifade etti.