CHP'li Sezgin Tanrukulu geçtiğimiz haftalarda terörle mücadelede başarı gösteren SİHA'lara tepki göstermişti. Sözde sebebi ise 'sivillerin öldürülmesi'ydi.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından bugün yapılan açıklamada Tanrıkulu'nun iddiaları yalanlandı ve iftira olduğunu açıkladı.

PKK YANDAŞLARI CHP'NİN İDDİALARINA SARILDI

CHP'nin bu çıkışı, PKK yandaşlarının yüzünü güldürmüştü. Terör Örgütü yandaşları tarafından SİHA tartışması başlatılarak Türkiye'nin terörle mücadeledeki başarılı politikası yıpratılmaya çalışılıyor.

SİHA'LARA JİTEM BENZETMESİ

Hiç şaşırtıcı olmayan bir biçimde, bu tartışmalara Almanya'ya firar eden Türkiye düşmanı Can Dündar'da katıldı. Sosyal medya hesabından konuyla ilgili olarak şunları paylaşan hain: "SİHA'lar, yani insansız hava araçları, idam cezasının olmadığı Türkiye’nin yeni idam mangaları, yeni Türkiye’nin JİTEM’idir."

 

Can Dündar da SİHA'lara tepkili

 Öte yandan Silahlı insansız hava araçlarının kullanımına karşı olduğunu belirten CHP'li  Sezgin Tanrıkulu, devleti sivil vatandaşları öldürmekle suçlayarak iftiralarda bulunmuştu.

CHP İstanbul Milletvekilli Sezgin Tanrıkulu, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında terörle mücadelede önemli rol oynayan SİHA'lara karşı olduğunu ifade etti.

Teröristlerin korkulu rüyası olmuş olan SİHA'lar hakkında yaptığı açıklamalar yapan ve  Kandil'i sevindiren CHP'li vekil, gelen tepkiler üzerine Twitter hesabından kısa bir açıklama yayınladı.

SİHA'ların sivilleri vurup öldürdüğü yalanını söyleyen CHP'li vekil, bu konuda açıklamalarının devam edeceğini belirtti.

"TEŞHİR ETMEYE DEVAM EDECEĞİM"

Sezgin Tanrıkulu, "BAYRAKTAR isimli Silahlı İnsansız Hava Araçları sivil yurttaşları vurdu, öldürdü.Bütün alçaklığınıza rağmen bunu teşhir etmeye devam edeceğim."diye paylaşımda bulundu.

 

CHP'li Sezgin Tanrıkulu'na göre PKK'lı öldürmek alçaklık

"SAVAŞIN KURALLARI VARDIR"

Sezgin Tanrıkulu, TBMM'de gerçekleştirdiği basın toplantısında "Eskiden JİTEM vardı, şimdi aynı görevi SİHA'lar üstleniyor. Böyle yöntem hukuk devletinde olmaz fakat savaşta olur; savaşın da kuralları var. AKP Hükümeti, 2002'de seçim bildirgelerine, hükümet programlarına bakıldığında, adalet, özgürlük, eşitlik ve insan haklarına saygı iddiasıyla geldi. 15 yıl sonunda toma, dozer, SİHA iktidarına dönüştü. Bu iktidarın adı toma, dozer ve SİHA iktidarıdır." diye konuştu. Öte yandan Sezgin Tanrıkulu PKK'lılar cenaze törenlerine katılmıştı.