Kadir Topbaş’ın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı’ndan istifa etmesinin hemen sonrasında, İBB Meclis’i yeni başkanı seçmeye hazırlanmakta..

Perşembe günü İBB Meclis üyelerinin yapacağı seçim öncesinde partilerin adayları da açıklanmaya başlandı.

KARAKOL BASAN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

Cumhuriyet Halk Partisi’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının, geçen günlerde Gürpınar Polis Merkezini basmış ve oradaki polis memurlarına hakaret ve darp etmesiyle gündeme oturan Cumhuriyet Halk Parti’li Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu olduğu belirtildi. Ve bu karar vatandaşlarda tam bir şoke etkisi yarattı..

POLİSLERE HAKARETLER YAĞDIRMIŞTI!

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Gürpınar Sosyal Tesisleri işletmecisini zorla çıkarmak istemesi ve bunun üzerine belediye çalışanları ile işletmeciler arasında çıkan arbede üzerine polis merkezine giden taraflar, ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı ve bunu öğrenen Ekrem İmamoğlu'nun, özel kalem müdürü, zabıta ve korumaları ile beraber Gürpınar Polis Merkezine gitmiş ve polisleri tartaklayarak hakaret ettikleri görüntülere yansımıştı. Olay sonrası Ekrem İmamoğlu hakkında soruşturma başlatılmıştı. Fakat CHP'den konuyla ilgili bir açıklama yapılmayarak sessiz kalmak tercih edilmişti.