Aydın Tabipler Odası tarafından yapılan açıklamalarda, yapılan ve yapılması planlanan şehir hastanelerinin kamuda zararlara yol açtığı ve bu sebepten dolayı iptal edilmesi gerektiğine yönelik çarpıcı ifadeler kullanıldı.

Ülke genelinde son zamanlar yapılan şehir hastaneleri birçok insanın sağlık meselesinde zorlanmadan çok daha kolay işlemlerini gerçekleştirmelerini sağladı.

İNSANLAR İSTİYOR CHP KARŞI ÇIKIYOR

Mersin, Adana ve Isparta gibi illerde hizmet vermeye başlayan şehir hastaneleri, yalnızca yer aldığı illere değil yakın iller içinde hizmet kaynağı oldu.

İnsanlar şehir hastanesine yönelik olumlu ifadelerde bulunurken, CHP'li vekiller tarafından gerçekleştirilen basın toplantısında şehir hastanelerinin yapılmasının doğru olmadığı ifade edildi.

Aydın'da gerçekleştirilmesi hazırlanan 800 yataklı şehir hastanesine de karşı çıktılar. Aydın Tabipler Odası, basın toplantısı yaparak, ‘Şehir hastaneleri yapmaktan vazgeçin artık. Şehir hastaneleri kamuya zarar vermekten başka bir şey değildir. açıklamasını yaptılar.

CHP’DE İSTİFA DEPREMİ

Diğer yandan, CHP Çukurova İlçe Başkanı Yüksel Erdoğan, parti içerisindeki görevlerinden ilçe saymanı Hayati Saplık, ilçe bilişim sekreteri Faruk Aydın, ilçe yönetim kurulu üyesi olan Gürsel Akarsu, ilçe yönetim kurulu üyeleri, Meral Çelik Tohumcuek, Sebiha Keskin, Murtaza Kulu, yedek üye Özgür Altıok ve Faruk İpek ile beraber istifa ettiklerini belirtti.