Kemal Kılıçdaroğlu'nun partisinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun casusluk davasından tutuklanmasına tepki için Ankara Güvenpark'tan başlattığı yürüyüşün bir benzeri de Almanya'da ikamet eden Cumhuriyet Halk Parti'liler tarafından başlatılmıştı.

Bu yürüyüşe katılım gösteren gurbetçi bayan elinde Türk bayrağı olduğu sebebiyle korteje alınmadı. Tepki gösteren bayana ise Cumhuriyet Halk Partisi görevliden ilginç bir cevap geldi.

SADECE TÜRKLER İÇİN DEĞİL

'Bayrağı yasaklıyorlar' diyen gurbetçi kadına, Cumhuriyet Halk Parti'li yönetici 'Bu yürüyüş sadece Türkler için değil' diyerek engel oldu.

İşte Berlin'deki 'Adalet Yürüyüşü'ne Türk bayrağı almayan o Cumhuriyet Halk Parti'linin savunması:

"Ortak aldığımız bir karar var. Hiçbir bayrağı korteje  almıyoruz. Benim ne Kürt bayrağıyla, ne Türk bayrağıyla sorunum yok. Siz alınan kararı uygulamıyorsunuz. Aldığımız karar herhangi bir bayrak taşınmayacak. Ne Alman bayrağı, ne Türk bayrağı, ne Patagonya bayrağı... Benim Atatürk'le de sorunum olabilir Hz. Muhammed'le de sorunum olabilir veya olmaz. Bu yürüyüş Adalet Yürüyüşü. Sadece Türkler için değil."Bu nedenle bu korteje hiçbir milletin bayrağını almıyoruz açıklası yapıldı.