Cumhuriyet Halk Partisi Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, partileri liderliğinde terör örgütü PKK tarafından kaçırılarak katledilen Necmettin Yılmaz’ı anmak için yürüyüş yapacaklarını açıklamıştı.

TERÖRE LANET SLOGANLARI ATILDI


Belediye önünde başlayan yürüyüşe, CHP Milletvekilleri, Vali, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı, İl Jandarma Komutanı ve Emniyet müdürü de katıldı. Yürüyüş esnasında yalnızca Türk bayrakları ve şehit edilen öğretmen Necmettin Yılmaz'ın fotoğrafları taşındı.

VEKİLLER YÜRÜYÜŞTE


Şehir merkezinde belediye önünde toplanan CHP'liler, CHP Grup Başkan vekili Levent Gök, Milletvekilleri Tuncay Özkan, Muharrem İnce, Haluk Pekşen, Gürsel Erol, Gülay Yelekçi, Vali Tuncay Sonel, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Tunceli İl Jandarma Komutanı Albay Tekin Aktemur, Emniyet müdürü Doğu Ateş ile beraber yürüyüşe başladı.

REİS-İ CUMHUR ERDOĞAN TELEFONLA TEBRİK ETMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'da CHP'li Gürsel Erol'un bu kararı almasının ardından arayarak kendisini tebrik etmişti.

Daha evvel terör provakasyonlarında, ya da devlet aleyhinde gösterilerde gördüğümüz CHP'nin bu tavrı ise çoğu kesimden alkış aldı. Vatandaş "demek ki CHP'nin içinde de vatan sevgisini yitirmemiş vekiller varmış" yorumunu yaptı.