İzmit'te, çarşı iznini kullanan 5 er asker, birliğe dönmekiçin bindikleri yolcu minibüsünde tartıştıkları çocukların çağırdığı yakınlarının hışmına uğradı.

Otobüste yolcu olarak yer alan bir bayan, askerlerin saldırıya uğramasına önlemek  için önlerine resmen siper oldu. Olayla ilgili 11 şahıs gözaltına alındı.

Olay geçen pazar günü, İzmit- Kandıra çevresinde sefer yapan yolcu otobüsunde meydana geldi. Çarşı izinlerini İzmit'te geçiren askerler, Kandıra'daki birliklerine dönmek için İzmit Halkevi mevkiindeki durakta otobüs beklemeye başladı. Askerler, bu esnada bir gençle bilinmeyen bir sebeble tartıştı. Askerlerle, tartıştıkları genç, gelen Kandıra otobüsüne bindi, tartışma burada da sürdü. Genç, cep telefonuyla akrabalarını ve arkadaşlarını arayarak kendisine 5 kişinin dövdüğünü söyledi, yardım istedi. Gencin akrabaları toplanıp, güzergah üzerindeki Çubuklu Osmaniye Mahallesi durağında otobüsün yolunu kesip içine girdi. Yolcuların şaşkın bakışları arasında otobüse dalan grup askerleri tekme tokat dövmeye başladı.

ASKERİN ÖNÜNE SİPER OLDU

Otobüste yer alan bir kadın askerleri dövmek isteyenlere engel olmaya çalıştı. Kadın, askerin önüne siper olsa da kadını iterek askerleri dövmeye devam etti. Bir kişi hırsla koltuğun üzerine çıkarak askere tekmeler attı. Meydana gelen olayın ardından askerler olay yerine çağrılan ambulanslarla Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne ardından da Seka Devlet Hastanesi'ne sevk edilerek tedavi altına alındı.