Üsküdar' da yapımı devam eden Çamlıca Camisi' ne 15 Temmuz Şehitleri' nin anısına yaptırılan 1453 metrekarelik dev bir bayrak asıldı. Vinçler yardımı ile asılan 150 kilogram ağırlığında olan bayrak, İstanbul' un birçok noktasından görülebiliyor.

15 GÜNDE DİKİLDİ

Resi- i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan' ın başbakanlığı döneminde 6 Ağustos 2013 tarihinde temelleri atılan ve yapımı hızla devam eden camiye asılan bayrağın, bir futbol sahasında yaklaşık 15 günde dikildiği ifade edildi. Dün vinçleryardımı ile  caminin minareleri arasına asılan bayrak, İstanbul' un hemen hemen noktasından görülebiliyor. 

EDİRNEDE MAHYA ASILDI

Öte yandan Edirne' de Mimar Sinan' ın ustalık eseri olan Selimiye Camisi' ne, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısı ile "Birliğimiz Daim Olsun" yazılı mahya asıldı. Vakıflar Genel Müdürlüğü ekibin tarafından hazırlanan bu mahya, hepimizin ortak dileğini Selimiye Camisi minarelerinde gösterecek. En görkemli vakıf abidelerin başında gelen Selimiye Camisi, ışıl ışıl parlayarak bu milletin kudretini hatırlatacak. Mahya ustası Kahraman Yıldız da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla ekibiyle Edirne'ye geldiğini söyledi.