Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tuzla'da, Kınalıada Korveti (4. Milgem) Denize İndirme ve İstanbul Fırkateyni (5. Milgem) İnşaa Başlangıç Töreni'ne iştirak etti

Burada bir konuşma yapan Erdoğan, savunma sanayiindeki çalışmalara vurgu yaptı.

"Ülkemizin içinde yer aldığı coğrafyada oluşan problemler savunma sanayiine gösterdiğimiz itinanın ne denli doğru olduğunu ortya koyuyor" diyen Erdoğan, "Savaş gemileri hususunda özel sektör ve askeri tersanelerde tamamladığımız 14 tane projemiz var. 10 tane imzalanacak projemiz daha mevcut İnşallah biz uçak gemimizi de yapacağız. Bunda da kararlıyız, hiçbir endişe duymuyorum. Uçak gemisi gibi projeler bizim için uzak bir hayal olmaktan çıktı" ifadelerini kullandı.

CAN ATAKLI RAHATSIZ OLDU

Erdoğan savunma sanayinin millileştirilmesiyle alakalı yaptığı açıklamalara Sözcü yazarı Can Ataklı'dan akıl dışı bir yorum geldi. Can Ataklı, Twitter hesabından yayınladığı mesajda " Yerli uçak gemisi yapılacakmış. 3 tarafı deniz olan Türkiye zaten uçak gemisi gibi değil mi? O gemiyi nerede kullanacağız? " dedi.

Ataklı'nın bu yorumuna Twitter'dan tepki yağdı. En dikkat çeken tepki ise bir kullanıcının Ataklı için yazdığı "abi beyin lens mi?" sözü oldu.