Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti Cumhurbaşkanı kim ne derse desin bütün dünya liderlerinin beraber fotoğraf vermekten onur duyduğu bir dünya lideridir. Saygın bir dünya lideridir." ifadelerini kullandı.

Bozdağ, Yozgat'ta Çandır Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği konferans salonunda gerçekleştirilen AK Parti ilçe kongresinde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, katıldığı bir televizyon programındaki konuşmasını eleştirdi.

Bozdağ, "Söylediği laf şu, 'Kimse Reis-i Cumhur ile fotoğraf çektirmek istemiyor, yan yana gelmek istemiyor.' Tam bu lafı söylerken aynı televizyonun ekranına Sayın Cumhurbaşkanımızın, Sayın Trump'la görüşmesine dair fotoğraflar düştü. Hani derler ya 'Yalancının mumu yatsıya kadar yanar.' Ancak bunların mumu bırakın yatsıyı bir dakika bile yanmıyor." şeklinde konuştu.

Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan'ın Birleşmiş Milletler Genel Kurul Toplantısı vesilesiyle gittiği New York'ta Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, Fransa Cumhurbaşkanı Macron, NATO Genel Sekreteri ve Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri ile görüştüğünü ifade eden Bozdağ, 6 devlet başkanı, cumhurbaşkanı, 7 başbakan ile 20 civarında uluslararası düzeyde görüşme yaptığını hatırlattı.

Bunların, ülkelerinin en üst düzeyde yöneticileri, cumhurbaşkanları, başbakanları ve diğer yetkilileri olduğunu kaydeden Bozdağ, şunları söyledi:

"Fakat Türkiye'nin ana muhalefetinin lideri utanmadan televizyonda diyor ki 'Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Cumhurbaşkanı ile kimse yan yana gözükmek istemiyor. Kimse fotoğraf çektirmek istemiyor.' Sen görmek istemezsen biz nasıl göstereceğiz bu fotoğrafları. Televizyonlara da demek ki bakmıyor, dünyayı takip etmiyor ama televizyonu da takip etmiyor. Sade bir televizyona bakıyorsa onlar da gösteriyor aslında, demek ki orayı da tam takip etmiyor. Dünyayı takip etmezsen, ikide bir yalanlanan bir siyasetçi pozisyonuna düşer insan ve şimdi düştüğü pozisyon. Türkiye Cumhuriyeti Devleti Cumhurbaşkanı, kim ne derse desin bütün dünya liderlerinin birlikte fotoğraf vermekten onur duyduğu bir dünya lideridir. Saygın bir dünya lideridir. CHP'nin Genel Başkanı bunu kabul etse ne olur, etmese ne olur, bir kıymeti yok ama insan bununla iftihar eder."