Trabzon'da 15 yaşında olan Eren Bülbül’le birlikte bir astsubayı şehit eden teröristlerden oluşan grubu yakalamak amacı ile Bordo Bereliler'den meydana gelen özel bir grup, Gümüşhane ve Giresun kırsalına sevk edildi.

Bölgede 3 veya 4 kişiden oluştukları tespit edilen Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) mensuplarının yardım çağırmak amacı ile telsizle iletişime geçtikleri öğrenildi.

Gümüşhane ve Giresun kırsalına gönderilen JÖH ve PÖH'lere operasyon desteğinde bulunan JÖAK ve JÖPER'ler teröristleri ele geçirmek için harekete geçtiler.

EREN BÜLBÜL’ÜN ANNESİNİN İSTEĞİ

Şehit olmadan önceki son Tweetiyle yürek dağlayan 15 yaşındaki Eren Bülbül, vatan için şehit olan kahramanlardan biri olmuştu.

‘ÇOCUĞUMUN KATİLİNİ BULSUNLAR’

Ayşe Bülbül, "Eren’im gittikten sonra, ben oğlumsuz ne yapayım evi. Şimdiye kadar benim yavrularımın yatacağı yeri ,yiyeceği tabağı, hiçbirşeyi yoktu ki. Şimdiden sonra bana ev lazım değil. Evvela çocuğumun katilinin bulunmasını istiyorum. Benim yetim çocuğum olmadan karnımı doyuramam. Kimsenin haberi yok bizim ne yaşadığımızdan. Çocuğumun katillerini bulsunlar Eren'imin kanı yerde kalmasın istiyorum." dedi.

Trabzon'a bağlı Maçka ilçesinde hain kalleşlerle çıkan çatışmada Jandarma Başçavuş Ferhat Gedik ile beraber şehit olan 15 yaşındaki Eren Bülbül'ün "Biri de çıkıp demiyor ki Eren iyi ki varsın" şeklindeki Facebook mesajı yürek dağlamıştı.