Boğaziçi Üniversitesi’nde 15 Temmuz şehitleri için Kur’an okunmasına kendini bilmez bir işgüzar öğretim üyesi tarafından tepki verildi.

''KUR'AN İBADETHANELERDE OKUNUR''

Boğaziçi Üniversitesi’nde 15 Temmuz şehitleri için Kur’an okunmasına bir öğretim görevlisi tarafından “Kur’an ibadethanelerde okunur” diyerek tepki verildi. Cep telefonu ile kaydedilen o görüntüler ise sosyal medyadan paylaşıldı.

Boğaziçi Üniversitesi’ne bir etkinlik gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen etkinlikte, 15 Temmuz şehitleri için Kur’an tilaveti yapılacağı haber verildi. Kur’an tilaveti yapılacağı sırada üniversitede öğretim üyesi olduğu belirtilen kişi “Kur’an okunması ibadethanelerde yapılır” diyerek tepki verdi. Öğretim üyesi bu skandal sözlerine salondakiler “Kur’an her yerde okunur. Rahatsız olan dışarı çıkabilir” diyerek tepki verdi. Tepkiler üzerine öğretim üyesi salonu terk etti.

TEPKİLER ÜZERİNE SALONU TERK ETTİ

Boğaziçi Üniversitesi’nde 15 Temmuz şehitleri için Kur’an okunmasına bir öğretim görevlisi tarafından “Kur’an ibadethanelerde okunur” diyerek tepki gösterildi bunun üzerine salondakiler Kur'an her yerde okunur bundan rahatsız olan dışarı çıkabilir tepkilerinde bulunuldu. Bunun üzerine salonu terk eden öğretim görevlisi olduğu belirtilen şahıs salondakilerin tepkisine neden oldu.