Antalya kentinin Kemer ilçesinde bulunan turizm yerine tatile gelen 2'si kadın, Rus uyruğuna sahip 3 turist, izinsiz girdiği otelden hesap ödemeyerek kaçtığı sırada otel görevlilerinin görmesinin ardından kaçtıkları sırada yakayı ele verdi. Rus turistlerin yiyip içtiklerinin bunun ardından ise parasını ödemek koşulu ile serbest bırakılmasına karar verildi.

BEDAVAYA YİYİP İÇTİLER

Rus uyruklu olan ve 42 yaşlarında bulunan Andrei Volgov, 37 yaşlarında olan Yulia Folimonova ayrıca 41 yaşlarında olan Elena Kurbatckia, Kemer'e bağlı Çamyuva Mahallesi'nde bir arkadaşına ait olan apart otele yerleşerek tatil yapmayı amaçladılar. Yanlarında bulunan oteldeki müşterilere ait olan bilekliklerden temin etmiş olan 3 Rus uyruklu turist, dün sabah saatlerinde bu bileklikler ile ana kapısından girdiği 4 yıldızı bulunan otelde bir süre boyunca yemek yedikten sonra eğlendi. Durumu fark eden otel çalışanları yetkililere haber vererek olay Çamyuva Jandarma Karakol Komutanlığı'na bildirilmiş oldu. Durumu anlamış olan Rus tatilcilerinin ise kaçmaya çalışmasıyla jandarma ekipleri tarafından yakalanmış oldu.

RUS TURİSTLER PARAYI ÖDEYİNCE SERBEST KALDI

Gözaltına alınan Rus vatandaşlar jandarma karakolundaki işlemleri sonrasında aynı gün adliyeye sevk işlemi yapıldı. Dolandırıcılığın ardından suçlama ile mahkemeye sevk edilen Rus vatandaşlar, yiyip içtiklerinin parasını vermek koşulu ile serbest bırakma işlemi uygulandı.