Başbakan Yardımcısı Bozdağ, erken seçim hakkında yaptığı açıklamalarda, ‘Muhalefet kendi çıkarları doğrultusunda beklentiye girmiş durumda ancak erken seçim gibi bir durum yok ortada. Görüldüğü gibi AK Parti iktidar olduğundan itibaren belirttiği gibi seçimleri vaktinde yapmak gibi bir gelenek oluşturdu. 2007 yılında zorunlu olarak birkaç ay erkene gidildi ama ilerleyen dönemlerde seçimler hep vaktinde gerçekleşti. Bu geleneğin devamını sağlayacağız. Seçim, 2019 yılının 3 Kasım'ında gerçekleşecektir.’ dedi.

DENİZ BAYKAL’DAN ERKEN SEÇİM İDDİASI

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Bursa İl Başkanlığını ziyareti sırasında 2019 seçimleri hakkında çarpıcı açıklamalara da değindi.

Gündenle ilgili açıklamalar yapan Baykal, 2019 yılında gerçekleştirilecek olan seçimlerin öne çekileceğini yani 2018 yılında yapılacağını iddia etti.

‘KASIM 2018'DE SEÇİM OLACAK’

Deniz Baykal, 2018’in Kasım ayında seçimlerin yapılacağını belirterek, ‘Seçimler hakkında benim düşüncem daha önce olacak yönünde. Kasım 2018'de millet büyük bir olasılıkla bir seçim kararı almak isteyecek. Orada böyle bir iş meydana gelecek. Orada vatandaşlarımız, 'Sen bunu uygulayacağım diyorsun. Bunu uygulamana biz izin vermiyoruz, bunu kabullenmiyoruz' diyecektir. Diğerinde nasıl başa başlık yaşandı ise bunda daha kararlı bir şekilde olacak.’ açıklamasını yaptı.