Türkiye'nin Sarp Sınır Kapısı'nı geçtikten sonra karşınıza Batum çıkıyor. Nüfusu yakalışık olarak 150 bin, yılda ağırladığı turist sayısı 4.5 milyon ve bunların 3 milyonu Türk'tür. Yazar Ali Eyüpoğlu köşesinde Türk'lerin eğlenmek için en çok tercih ettiği şehir olan Batum'u anlattı.

İşte yazar Ali Eyüpoğlu'nun o yazısı...

Yabancı bir ülkede bir şehir düşünün; nüfusu 150 bin, yılda ağırladığı turist sayısı 4.5 milyon ve bunların 3 milyonu Türk olsun. Böyle bir şehir var. Türkiye'nin Sarp Sınır Kapısı'nı geçtikten sonra karşınıza çıkan Batum. Yurt dışında metrekareye en fazla Türk turistin düştüğü Batum için 25 yıl önce gittiğimde "Günah şehri" diye bir sıfatı yoktu, şimdi var. Peki bu doğru mu?

''BİR SÜRÜ GAZİNO VAR''

Gazino diyorsanız bol miktarda var. Peki 'Dünyanın en eski mesleğini icra eden kadınlardan da bol miktarda var mı?' Gecelere akmadığım ve aramadığım için görmedim, ama "Ateş olmayan yerden Duman çıkmaz" derler. Konakladığımız otelin asansöründe bile 'Bekarlığa veda partisi' için Batum'a gelen gençlere rastladığıma göre demek ki var bir şeyler.