Başbakan Binali Yıldırım Tek tip kıyafet uygulaması ile ilgili "Çalışmalar devam ediyor" diye açıklamada bulundu.

Başbakan Binali Yıldırım "Kuzey Irak'ta referandum yapılmamalı" dedi.

Başbakan, Türkiye-Almanya ilişkileri ile ilgili "Almanya'da akılcılıktan öte duygu ön planda, ilişkilere zarar veriyor." açıklamasında bulundu.

TEK TİP KIYAFETE CHP KARŞI ÇIKIYOR!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeynep Altıok, tek tip elbisenin tüm Türkiye'ye giydirilmek istendiğini savundu.

TEK TİP ELBİSE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tek tip kıyafet sözlerinden sonra Cumhuriyet Halk Partisin'den karşı atak geldi. Cumhuriyet Halk Partisi’nin İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Zeynep Altıok, hapisdekilere tek tip elbisenin şiddeti beslediğini söyleyerek, “Tek tip elbise, aslında FETÖ’cülere değil, tüm Türkiye’ye giydirilmek isteniyor. Tek tipçi akıl, herkesi tek tipleştiriyor” diye saçmalamış oldu.

CHP'li LEVENT GÖK'DE TEK TİP KIYAFETE KARŞI ÇIKMIŞTI

Ankara Sincan'da görülen Akıncı Üssü davası sırasında açıklama yapan Levent Gök tek tip kıyafete karşı çıkmıştı.

CHP'DEN VE LEVENT GÖK'DEN TEK TİP KIYAFET AÇIKLAMASI

Duruşma sürerken, salon dışında gazetecilere açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Levent Gök tek tip kıyafetin sorulması üzerine; "Bu konularda dikkatli olunmasında yarar var. Ben geçtiğimiz senelerdir şunu hatırlıyorum; daha önce bir tek tip uygulaması yapılmıştı. Tek tip uygulaması yapılan sanıklar AİHM'ye tazminat başvurusunda bulundular ve kazandılar. Sorunları duygusal açıdan değil de hukuksal açıdan çözmek lazım. Türkiye başka bir sorunla karşılaşabilir." diye açıklama yaptı.

Öte yandan Ak Parti'den de tek tip kıyafet konusu ile ilgili açıklama geldi.

CHP'Lİ BÜLENT TEZCAN'DA TEK TİP KIYAFETE KARŞI ÇIKMIŞTI

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, tek tip kıyafet konusuna karşı çıkarak FETÖ sanıklarına sahip çıktı.