Kurban Bayramı namazını Süleymaniye Camisi'nde kılan Başbakan Binali Yıldırım, çıkışta basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Yıldırım, milletle birlikte, yine bir Kurban Bayramı'nı idrak ettiklerini aktararak, bu sayede bu bayramın tüm milletin birliğine, bütünlüğüne, kardeşliğine vesile olmasını Cenab-ı Mevla'dan niyaz ettiğini belirtti.

Bayramların, kırgınlıkların yok olduğu, barışın, huzurun, kardeşliğin yeşerdiği özel günler olduğunu dile getiren Yıldırım, "Kırgın olan vatandaşlarımız, bunu fırsat bilerek kırgınlıkları gidersinler, kucaklaşsınlar. Birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi arttırsınlar." ifadelerini kullandı.

Bu bayramda hudut kapılarında, yurdun farklı noktalarında milletin güvenliği, huzuru için, ülkenin bekası için gece gündüz demeden mücadele eden, bu uğurda şehit olan bütün güvenlik birimlerine, askerlere, koruculara, jandarmaya, şehit olanlara Allah'tan rahmet dileyen Yıldırım, gazileri de şükranla yad ettiğini belirtti.

Başbakan Yıldırım, "15 Temmuz alçak darbe teşebbüsünde şehit olan bütün kardeşlerimizi rahmetle anıyorum, gazilerimizi minnetle, şükranla yad ediyorum. Allah birliğimizi, dirliğimizi daim eylesin. Dünyanın her bir yanında bu bayramı, bayram tadında geçiremeyen bütün Müslüman kardeşlerimize Allah'tan yardım diliyoruz. Tekrar milletimizin bayramı mübarek olsun." diye konuştu.

Bayramda yola çıkanlara, memleketlerini ziyaret edenlere, tatile gidenlere seslenen Yıldırım, "Aman siz siz olun, kurallara uyun. Yollarda sevinciniz, üzüntüye dönüşmesin. Unutmayalım, yolların kralı olmaz, yolların kuralı olur. Kurallara uyarsak, sağ salim sevdiklerimize ulaşırız." dedi.