AK Parti Genel Başkan Vekili ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi Grup Toplantısı' nda yapmış olduğu konuşmada, sabah saatlerinde yaşanan fırtınayla ilgili, ""Olay bir afet. Can kaybımız yok. Her şey kontrol altında" açıklamasında bulundu.

Başbakan ayrıca eli kanlı terör grubu olan FETÖ' nün kanlı darbe girişimine dair, "Yaşananlara 'kontrollü darbe' diyerek kendi kontrolünü başkasına kaptıranlar var" ifadelerinde bulundu.

15 TEMMUZ'U REFERANS ALMADAN YAPILACAK HER SİYASİ YORUM YOK HÜKMÜNDEDİR

Başbakan Binali Yıldırım, "Türkiye' de 15 Temmuz' u baz almadan yapılacak olan her siyasi değerlendirme, deyim yerinde ise, yok hükmündedir." yorumunda bulunarak konuşmasına devam etti.

CHP, AK PARTİ MİTİNGLERİNİN FOTOĞRAFLARINI KENDİLERİNE AİTMİŞ GİBİ PAYLAŞMAYA DEVAM EDECEK

Başbakan Binali Yıldırım, "Durum böyle giderse ana muhalefet partisi, sözde adalet mitinglerini övmek için gizli gizli hayranlık duydukları AK Parti mitinglerinin fotoğraflarını kendilerine aitmiş gibi paylaşmaya devam edeceklerdir." beyanında bulundu.

OHAL İNCELEME KOMİSYONUNA İTİRAZ BAŞVURULARINA DA DEĞİNDİ

Binali Yıldırım "(OHAL İnceleme Komisyonu) Dün itibari ile komisyona başvurular başladı. Sadece dün, günün sonuna kadar 3 bin 28 başvuru yapılmış, 1189'u Valilik ve kurumlarca onaylanarak işleme girmiştir. Toplam başvuruların, mükerrer başvuruları da dikkate aldığınızda, 120 bin civarında olacağını düşünüyoruz." diye konuştu.