Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Bu millet var oldukça, bu hainleri ve arkalarında duran şer odaklarını hem deşifre etmeyi sürdürecek hem bunlardan hesap sormaya, burunlarından fitil fitil getirmeye devam edecek." ifadelerini kullandı.

Kurtulmuş, Fransa'nın Strazburg kentindeki bir otelde, Avrupalı Türk Demokratlar Birliği tarafından (UETD) Gençlik ve Spor Bakanlığının katkılarıyla 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününün sene-i devriyesinde gerçekleştirilen "İçimizdeki kahramanlar" isimli programa iştirak etti.

Strazburg'daki Türklerin yoğun alakalı gösterdiği program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Kur’an-ı Kerim tilavetinin yapıldığı programda, sela okundu ve şehitler için dua edildi.

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, burada yaptığı konuşmasında 15 Temmuz'da şehitleri yad etmek, milli birlik ve beraberliği güçlendirmek adına yapacakları programlara kimi Avrupa ülkelerinde izin verilmediğini ve engellendiğini anımsatarak başladı.

Dün Brüksel'de ve bugün de Fransa'nın Strazburg şehrinde toplantılar yaptıkalrını belirten Kurtulmuş, "Demokrasi, insanların düşüncelerini, görüşlerini açıkça ifade etmesi demekse, demokrasi sözün ve kararın millete bağlı olması demekse, Türkiye'deki siyasetçilerin Avrupa'daki vatandaşlarımızla buluşmasını engellemenin en azından demokrasiye karşı önemli bir hata olduğunu vurgulamak ta boynumuzun borcudur. Bu hataya düşmeyen doğru bir şekilde davranan Belçika ve Fransa'daki makamlara teşekkür ediyoruz." ifadelerini kullandı.