15 Temmuz darbe kalkışmasının kilit ismi, FETÖ'nün Hava Kuvvetleri imamı olduğu açıklanan kaçak Adil Öksüz’ün, Almanya’da olabileceğine dair resmi yazışmalar ortaya çıkmıştı. Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, konuya dair, "Türkiye içinde olduğuna ilişkin ihbarlar mevcut. Aynı şekilde yurt dışından da ihbarlar geliyor. Her ihbarı inceliyoruz. Bu da o ihbarlardan bir tanesi. Doğruluğu henüz doğrulanmış değil." ifadelerini kullandı.

ADİL ÖKSÜZ ALMANYA'YA KAÇTI İDDİASI

"Adil Öksüz'ün Türkiye içerisinde değişik yerlerde görüldüğüne dair zaman zaman ihbarlar geliyor. Aynı şekilde Almanya'da ya da başka ülkelerde görüldüğüne ilişkin de ihbarlar geliyor. Daha önce Gürcistan'da bir ihbar vardı. Bu da o ihbarlardan bir tanesi. Doğruluğu henüz teyit edilmiş değil.

FETÖ SANIKLARI İÇİN TEK TİP KIYAFET

"Adalet Bakanımız yeni görevine başladı. Sürdürülen bir çalışma mevcut. Henüz bakanlar kuruluna getirilmiş değil. Geldiğinde tüm ayrıntılar kamuoyu ile paylaşılacaktır."

ALMANYA İLE YAŞANAN GERGİNLİK

"Türkiye'de yabancı yatırımcılar ve yabancı sermaye için son derece güvenli bir yatırım ortamı mevcuttur. Yerli yabancı sermaye ayrımı, hükümetlerimiz döneminde kesinlikle yapılmamıştır, bundan sonra da yapılmayacaktır. Türkiye'de yerleşik Alman şirketleri ile ilgili adli makamlarda yürüyen bir soruşturma ve kovuşturma bulunmamaktadır."