İzmir'in Kurtuluşu nedeniyle gerçekleşen törende konuşma yapan Başbakan Binali Yıldırım, İzmirlilere müjdeleri sıraladı.

İZMİR'İN ÇILGIN PROJESİ

İzmir'in herşeyin en güzeline hak eden bir şehir. İzmir Milletvekili seçildiğimde dedim ki, "35 İzmir 35 Proje". Bu projelerin 8 tanesi bitmiş bulunmakta, 14'ü halen devam etmekte diğerlerinin de proje çalışmaları yapılacak. İzban projesi, Konak, Havaalanı projeleri bunlardan biridir. İzmir'in çılgın projesini de hazırlamış bulunmakta. Nasıl İstanbul'un Marmaray'ı varsa İzmir'in İzmir Körfez Geçişi oldu. Körfez'i kuzeyden güneye denizin altından ve üstünden geçecek muazzam bir proje hazırlamış bulunuyoruz. İnşallah İzmir isteyince biz de bu projede düğmeye basacağız. 6 dakikada Çiğli'den bu tarafa Narlıdere'ye, Balçova'ya geçiş mümkün hale gelecek. Bizim işimiz hizmet etmek, gücümüz millettir.

İZMİR'E TEK ÇİVİ ÇAKMAYANLAR YAPILAN İŞLERE ENGEL

Bugün İzmir'in kurtuluş günü dedik. Türk futbolu için de bugün, İzmir futbolu için de önemli bir gün. Özlemle beklenen bu stadlar bugüne kolaylıkla gelmedi. Türlü türlü engellerle karşılaştık. Engel, engel, engel, engel ve nihayet bütün engelleri, bütün mahkemeleri geçerek bugünlere geldik. İzmir'de iş yapıyoruz ama gelin bir de bize sorun. Maalesef İzmir'i çivi çakmayanlar, yapılan hizmetlere de engel olmaktan başka birşey yapmıyor.

ÜÇ STADIMIZ DA UEFA STANDARTLARINDA OLACAK

Temelini atacağız üç stadyum UEFA standarlarında olacak. Yapılan iyileştirme çalıştırmalarının yeterli olmadığını gördük.