Başbakan Binali Yıldırım, Twitter hesabından Mescid-i Aksa'da yaşananlara ilişkin açıklamalar gerçekleştirdi.

BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM TWİTTER HESABINDAN UYARILARIDA BULUNDU

Mescid-i Aksa'ya girişlerin ve çıkışların kısıtlanmasının ve zorbalık kullanılmasının kabul edilemez olduğunu belirten Başbakan Binali Yıldırım, İsrail yöneticilerinin bu yanlıştan dönmesi gerektiğini sosyal medya hesabından duyurdu.

Başbakan Binali Yıldırım, açıklamalarında şu cümlelere yer verdi; "Terör, tüm insanlık için ortak tehdittir. Terörün dini, dili, ırkı olmaz. Bir kez daha şiddetle lanetliyoruz. Herhangi bir sebeble Müslümanların Mescid-i Aksa'ya girişlerininve çıkışlarının kısıtlanması asla kabul edilemez olduğunu belirtti.

İSRAİL BU YANLIŞTAN DÖNSÜN

İsrail yöneticilerinin İslam aleminin hassasiyetlerini gözeterek bir an önce bu yanlış adımlardan geri dönmesini bekliyoruz.

MUSEVİ VATANDAŞLAR TOPLUMSAL ZENGİNLİKTİR

Yüz yıllardır beraber yaşadığımız Musevi yurtdaşlarımız, toplumsal zenginliğimizin en önemli parçalarındandır. Bizler; din, mezhep, dil ve ırk ayrımı yapmaksızın farklılıkları zenginlik addeden bir medeniyetin mirasçılarıyız. Bu sebeble Musevi yurtdaşlarımızın ibadethanelerine yönelik eylemleri yanlış buluyoruz, yurtdaşlarımızı itidalli olmaya çağırıyoruz."

İsrail'in saldırgan tutumlarının yanlış olduğunu ve bu tutumun ne İsrail'e ne de Filistin'e katkı sağlayacağını belirtti.