İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terörle mücade operasyonlarında Türkiye'nin büyük bir başarı gösterdiğine işaret ederek, ‘İHA'larla birlikte gerçekleştirdiğimiz operasyonlarda hiçbir şehit vermedik. Bu sistemi acaba şimdiye kadar engellenmesini sağlayan kimdi ve neden engelledi.’ açıklamasını yaptı.

Bakan soylu, vesayet kalıntılarının çoğunlukla temizlendiği ve yeni bir uygulamaya geçildiğini ifade ederek, ‘2019’dan itibaren açık bir şekilde vites yükselttiğimiz yeni bir uygulama için karar verilmiş durumda. Bu kararları verirken toplumsal olarak ciddi sıkıntılarla başa çıktık. Gezi, 17-25 Aralık, 7 Haziran sonrası terör ve sonucunda Türkiye'yi eski konumuna çevirmek için planlanmış, ülkenin anahtarlarını birilerine vermek için hesaplanmış bir 15 Temmuz vaziyeti yaşadık.’ dedi.

SİHA’LAR TERÖRİST AVLAMAYA DEVAM EDİYOR

Diğer yandan, Bingöl'de, silahlı insansız hava aracı ile gerçekleştirilen operasyonda eli kanlı terör örgütü PKK’lı bir terörist etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Valilik tarafından yapılan bilgilendirmede, merkeze bağlı Kuruca köyü Kayabaşı Deresi bölgesinde bir teröristin belirlendiği silahlı insansız hava aracı ile bugün saat 01.00 sularında gerçekleştirilen operasyonda tek atışla erkek terörist silahı ile birlikte ölü bir şekilde ele geçirildiği belirtildi.