İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler ve Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Servet Yılmaz ile Tunceli Valiliği'ni ziyaret etti. Tören mangasını selamladıktan sonra, şeref defterini imzalayan Bakan Soylu, güvenlik toplantasında çarpıcı açıklamalarda bulundu. 'Güvenlik toplantısı'nda' basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kentte güvenlik güçleriyle yaptığı ön izlemelerini şu ifadelerle anlattı:

"Burada konuştuğumuz tedbirlerin yüzde 90'ını gerçekleştirdik. Terörle ciddi şekilde mücadele ediliyor ve mücadele edilmeye devam edilecek. Bu konuda arkadaşlarımızın büyük bir inancı söz konusu. Bu inancı hep beraber yaşıyoruz. Gerek Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın arkadaşlarımıza olan güvenini ve itimadını tekrar arkadaşlarımıza ilettik. Tekrar bir değerlendirme yaptık. Yaklaşık 10 aydır bu havalide 186 terörist etkisiz hale getirildi. Bu önemli bir rakamdır ve bir terör örgütünden değil, 3 terör örgütünden etkisiz hale getirildi. İddiamız, amacımız bellidir. Bu iddia ve hedef çerçevesinde yürüyoruz. Allah bize bu güzel memleketi bahşetmiş. Memleketin güzelliklerini hep beraber kucaklayacağız. Bunu bir şekilde önlemek isteyenler olacaktır. Bu da bu coğrafyanın kaderidir. Bizim üzerimize biçilmeye çalışılan aslında bize hiç uymayan, kültürümüze, insanlığımıza uymayan, medeniyetimize uymayan bu elbiseyi de hep beraber kabul etmeyeceğiz." diyen Bakan Soylu, terörle mücadele konusunda kararlı olduklarını bir kez daha vurguladı.

Bakan Soylu, gerçekleştirdiği güvenlik toplantısı'nda Türkiye'de faaliyet gösteren Alman şirketlerine soruşturma açıldığı iddialarına ilişkin ise, Türkiye'de hiçbir Alman şirketiyle ilgili herhangi bir soruşturma araştırmanın söz konusu olmadığını ifade etti.